نوشته های جدید
صفحه اصلی / راهنمای سفر به مشهد / چگونه یک هتل خوب و مناسب در مشهد انتخاب کنیم ؟

چگونه یک هتل خوب و مناسب در مشهد انتخاب کنیم ؟

یک سفر خوب نیاز به یک برنامه ریزی خوب دارد.  سفر به مشهد هم از این قاعده مستثنی نیست .برنامه ای که بتوان بسیاری از مسائل را در آن پیش بینی نمود و لذت سفر را به حداکثر خود رساند. برای اینکه برای سفر خود برنامه ریزی خوبی داشته باشید قدم به قدم با شما همراه می شویم و مطالب زیر را در اختیارتان قرار میدهیم :

 

راهکارهایی برای انتخاب اقامت مناسب در سفر به مشهد

انتخاب مناسب ترین شیوه حمل و نقل در سفر به مشهد

 

اقامت در هر سفر جز مهمترین مواردی ست که باید مورد توجه قرار بگیرد. مخصوصا اگر قصد سفر به شهرهای توریستی مثل مشهد راداریم این مورد اهمیت بیشتری پیدا میکند.

در این مطلب از سایت راهنمای گردشگری مشهد، نکاتی که میتواند به شما کمک کند تا هتل مناسب تری را انتخاب کنید در اختیارتان قرار می دهیم. قصدمان این نیست که هتل ارزان یا لوکسی را به شما معرفی کنیم. ما فقط اصولی را که باید برای انتخاب یک هتل مناسب در نظر داشته باشید به شما ارائه می دهیم. در نهایت این شما هستید که با بررسی های خود به تصمیم قطعی می رسید  و یک هتل را انتخاب می کنید.

برای این کار لازم است کمی هوشمند باشید و با دقت به بررسی همه ی مسائل بپردازید. پس اگر سفری در پیش دارید و در حال انجام مقدمات آن هستید. برای رزرو هتل مناسب این مطلب را بخوانید و سپس اقدام کنید.

 

بودجه ای که برای اقامت در هتل درنظر دارید را مشخص کنید

 با توجه به بخش های مختلف سفرتان، میزان هزینه ای که برای هتل در نظر گرفته اید را مشخص کنید. حواستان باشد که هر هتل هزینه هایی را نیز شامل می شود که به آنها هزینه های پنهان می گویند و باید در مورد هزینه ها، آنها را هم در نظر بگیرید و محاسبه کنید

بصورت کلی مواردی که در زیر ذکر میشود ممکن است در بعضی هتل ها بصورت رایگان و در بعضی هتل ها با پرداخت هزینه ارائه شود

لذا برای مدیریت هزینه هایتان در سفر بهتر است در هنگام رزرو هتل در مشهد در مورد ارائه خدمات هتل اطلاعات لازم را بدست آورید

 

  • استقبال فرودگاهی
  • استفاده از مواد غذایی داخل یخچال اتاق
  • میزان هزینه خسارت انصراف از رزرو
  • نحوه ی تعیین هزینه با توجه به تایم ورود و خروج : برخی هتل ها برای ارائه ی اتاق به مسافران در ساعات پایانی شب، هزینه ی بیشتری دریافت می کنند.
  • هزینه ی خدمات ویژه مانند ماساژ، استخر، سونا و …
  • هزینه ی اینترنت هتل
  • هزینه های مینی بار و رستوران هتل
  • هزینه ی گردشگری درون شهری و برون شهری مشهد توسط هتل
  • هزینه ی تماس های تلفنی شما در هتل

مشخص کنید که از یک هتل خوب برای اقامت در مشهد چه انتظاراتی دارید؟

هتل ها طیف های وسیع و گوناگونی را شامل می شوند و در دسته های مختلفی جای می گیرند. تنوع خدمات در آنها به حدی است که در بررسی های مختلف شما را سردرگم خواهد کرد. به منظور جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است در انتخاب هتل ازشما سر بزند حتما و حتما قبل از آغاز بررسی هایتان بینید دقیقا از یک هتل چه می خواهید. برای هر یک از انتظارات خود میزانی از اهمیت را در نظر بگیرید و فهرستی از آنها تهیه کنید.

مثلا کسی که برای زیارت، کار یا گشت و گذار در شهر به مشهد می آید از هتل برای جای خواب و نهایتا صرف صبحانه استفاده می کند. پس کیفیت جای خواب و صبحانه برایش در ارجحیت قرار دارد.

ممکن است زوجی باشید که برای ماه عسل خود برنامه ریزی می کنید. در این صورت ویژگی های متفاوتی در هتل مد نظر شما خواهد بود.

 

هتل های رو به حرم در مشهد

 

به موقعیت هتل در مشهد توجه کنید

این که هتل در کدام خیابان مشهد قرار گرفته است و چه فاصله ای با حرم امام رضا علیه السلام داشته باشد، بر روی قیمت اتاق های هتل بسیار تاثیرگذار است. عموما مسافرین و زائرین مشهد ترجیح میدهند هتل شان اطراف حرم واقع شده باشد تا راحت تر و در زمان کوتاهتری بتوانند به حرم برسند. همین مورد تقاضا برای هتل های اطراف حرم را زیاد و متعاقبا قیمت های این هتل ها بالاتر در نظر گرفته میشود.

لذا هدف از سفر به مشهد و برنامه ای که برای زمان حضور در مشهد دارید میتواند نقش مهمی در انتخاب هتل ایفا کند.

به عنوان مثال برای سفرهای کاری و تحصیلی به مشهد بهتر است نزدیک ترین محل به شرکت یا دانشگاه خاص را در نظر بگیرید تا بتوانید به موقع به آن برسید.
یا اگر نمیخواهید اکثر زمان سفرتان را صرفا در حرم حضور داشته باشید میتوانید انتخابتان را از هتل های مناسب در خیابان های دیگر مشهد انجام دهید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که حمل و نقل مشهد اعم از قطار شهری ، اتوبوسرانی و همچنین تاکسی سرویس های آنلاین کمک به سزایی برای آسان کردن و راحتی رفت و آمدها در مشهد فراهم کرده اند.

که میتواند فاصله ی هتل از حرم را در برخی موارد جبران کند

 

پیشنهاد ویژه :  ” راهنمای انتخاب هتل و اقامتگاه در مناسب ترین مکان در مشهد  ” 

 

انتخاب هتل را بواسطه ی صرفا قیمت ارزان انجام ندهید

می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید؟ حتما راهکارتان این است که ارزان ترین هتل را انتخاب کنید. اما به احتمال زیاد دچار اشتباه خواهید شد. قیمت های هتل ها گاه بسیار گول زننده عمل می کنند. ممکن است یک هتل ارزان تر باشد اما هزینه های جانبی گوناگونی به شما تحمیل شود

 

تحت تاثیر ستاره های هتل قرار نگیرید

یکی از رایج ترین شکل های درجه بندی هتل ها استفاده از ستاره هایی است که از طرف سازمان معینی در هر کشور به آنها اعطا می شود. داشتن هریک از این ستاره ها مستلزم رعایت نکات خاصی توسط هتل ها است. هرچه تعداد ستاره ها بالاتر باشد از نظر درجه بندی آن هتل کیفیت بهتری در ارائه ی خدمات دارد. اما اینکه صرفا به دلیل داشتن ستاره ها به حدمات یک هتل اعتماد کنید کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. در برخورد با هر هتل صرف نظر از ستاره هایش به بررسی خدماتی که در آن وجود دارد بپردازید و تصمیم بگیرید. گاهی یک هتل ۳ ستاره امکاناتی در حد یک هتل ۴ ستاره دارد. حتی می توان به این موضوع اشاره کرد که سیستم درجه بندی هر هتل می تواند بسته به قوانین کشور تغییر کند.

علاوه بر بررسی امکانات هتل مطالعه  نظرات مسافرینی که قبلا در این هتل اقامت داشته اند نیز میتواند در تصمیم گیری شما نقش مهمی ایفا کند. کافیست اسم هتل مد نظرتان را گوگل کنید و به جستجوی هتل و ویژگی های آن بپردازید. نظرات دیگر مسافران را بخوانید و سپس تصمیم به انتخاب بگیرید.

 

امکانات و تسهیلات هتل را بررسی کنید

امکانات هتل های مشهد بسیار گسترده هستند. امروزه رقابت در میان هتل های مشهد به حدی است که طیف وسیعی از امکانات و خدمات خاص را برای حفظ برتری در هتل خود ارائه می دهند.

قبل از سفر مشخص کردن اینکه چه امکاناتی برایتان در هتل ضروری و چه امکاناتی بلااستفاده است میتواند به انتخاب بهتر شما کمک کند.

اگر با خانواده سفر می کنید ممکن است برای افراد ناتوان یا کم توان خانواده و یا فرزندان خود احتیاج به تسهیلاتی خاص داشته باشید. بررسی این موارد را فراموش نکنید.

یا اگر با ماشین شخصی به مشهد سفر میکنید حتما هتلی را انتخاب کنید که پارکینگ اختصاصی داشته باشد.

در نهایت مشخص کنید که کدام یک از این تسهیلات و امکانات رایگان و کدام یک مستلزم صرف هزینه می باشد؟

 

 

امکانات هتل در مشهد

پیشنهادهای ویژه هتل را در نظر بگیرید

گاهی پیش می آید که در ازای اقامت در هتلی خاص به شما بلیط تخفیف جاذبه های مشهد ، تخفیف بلیط پارک های آبی مشهد و خدمات حمل و نقل و یا مسائلی این چنینی را در نظر بگیرند. از وجود یا عدم وجود این گونه پیشنهادات سوال کنید.

این امکان وجود دارد که هزینه ی بیشتری برای اقامت بپردازید اما در سایر بخش های سفر از بودجه ی خود کمتر استفاده کنید.

 

از قوانین هتل مطلع شوید

هر هتلی قانون خاص خودش را دارد. مسئله ی مهم برای اکثر مسافران این است که هتل ها در ساعت هایی خاص به شما اتاق را تحویل می دهند و در رزو خروج قبل از ساعت مورد نظرشان آن را از شما تحویل می گیرند. در این میان هتل هایی هم هستند که به صورت ۲۴ ساعته می توانید اتاق را از آنها تحویل بگیرید و در هر ساعتی که خواستید آن را ترک کنید. ساعت رسیدن به مقصد را در نظر بگیرید شاید مجبور به تجدید نظر در مورد هتل اتتخابی خود شوید.

قوانین هتل ها میزان هزینه برای گروه های سنی مختلف را نیز تعیین می کند. مثلا برخی برای کودکان زیر ۶ سال هزینه ای دریافت نمی کنند اما برخی دیگر این سن را به ۲ سال کاهش داده اند.

 

 

 

درمورد نوع اتاق ها و ظرفیت هر یک سوال کنید

ظرفیت اتاق ها و سرویس های درون آنها از مسائلی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. هنگامی که در قالب گروه های خانوادگی و یا دوستانه به مشهد سفر می کنید. وجود اتاق های ۳ و ۴ نفره و یا سوییت های ۵ نفره می تواند تاثیر مستقیمی بر انتخاب شما بگذارد. استفاده از اتاق های با ظرفیت بیشتر می تواند هزینه های شما و همسفرانتان را به صورت چشم گیری کاهش دهد.

چشم انداز اتاق هم یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. برخی هتل ها چشم انداز خوبی به حرم دارند که می تواند روی انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

 

هتل مورد نظر را رزرو کنید

قبل از اینکه سایر مقدمات سفر را فراهم کنید به فکر اقامت باشید. چرا که اگر زود اقدام کنید می توانید از برخی تخفیفات هم بهره مند شوید. شما در مقصد ممکن است وقت کافی برای انتخاب هتل نداشته باشید. حتی ممکن است اسیر گفته های راننده های محلی شوید و آنها در ازای دریافت پورسانت از هتلی خاص شما را به سوی آن هتل هدایت کنند. شاید هم مجبور شوید در هتلی اقامت کنید که به هیچ وجه آن را دوست ندارید.

ممکن است در نهایت چند هتل مناسب پیش روی شما قرار گیرد. از میان آنها یکی را انتخاب کنید و سریعا کارهای مربوط به رزرو را انجام دهید.

ممکن است هتل مورد نظر شما در سایت های رزرو آنلاین هتل در مشهد تخفیف های قابل توجهی ارائه دهند که میتوانید از این تخفیف ها استفاده کنید. در رزرو هتل قرارداد مربوط به آن را کامل مطالعه کنید و سپس اقدام به رزرو نهایی نمایید. زمان را از دست ندهید. اگر انتخاب خود را کرده اید نیازی به صرف زمان بیشتر نیست. فقط هتل را رزرو کنید و منتظر تاریخ سفرتان باشید.

 

 سخن آخر

فراموش نکنید که یک اقامت خوب مستلزم توجه و بررسی کامل است. پس اگر می خواهید اقامتی خوب در یک هتل مناسب داشته باشید وقت بگذارید و برای زمانی که در سفر می گذرانید ارزش قائل شوید. با تکرار این اصول در هر سفر به ویژه سفر به مشهد ، تصمیم گیری راحت تر و مناسب تری را تجربه خواهید کرد و سفر لذت بخش تری را برای خود رقم خواهید زد.

درباره traveltm

این مطالب را نیز ببینید!

بایدها و نبایدها در سفر به مشهد

در این مقاله سعی داریم شما را با بایدها و نبایدهایی که بهتر است در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.