نوشته های جدید
صفحه اصلی / اخبار مشهد / قطار برقی تهران – مشهد به کجا رسید؟

قطار برقی تهران – مشهد به کجا رسید؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: قراردادهای مربوط به پروژه برقی شدن قطار تهران_ مشهد منعقد شده و تامین مالی آن از طریق فاینانس انجام شده و اجرای آن در دست پیگیری است.

به گزارش مشرق، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه جلسه امروز (28 آذر) در جمع خبرنگاران گفت: هفته گذشته با حضور رئیس‌جمهور در وزارت راه و شهرسازی؛ برنامه احداث 400 هزار واحد مسکونی در سطح کشور برای جامعه متقاضی که اقشار متوسط و کم درآمد هستند، اعلام شد.

وی افزود: این پروژه‌ها توسط توسعه‌گران و انبوه‌سازان کشور در دست اجرا قرار خواهد گرفت. قرار است 200 هزار واحد مسکونی در 21 شهر جدید و همچنین 100 هزار واحد در شهرهایی با جمعیت زیر 50 هزار نفر و همچنین 100 هزار واحد مسکونی در مناطقی که بافت فرسوده هستند، ساخته شود. این برنامه در کنار تکمیل و تحویل 500 هزار واحد مسکونی که متعلق به مسکن مهر است، از برنامه‌های تولید مسکن است که در سال 1398 و 1399 اجرا خواهد شد. حداقل سالانه 500 هزار واحد مسکونی باید در کشور عرضه شود.

وزیر راه در خصوص سرنوشت مسکن اجتماعی نیز اظهار کرد: من بارها گفته‌ام که این طرح مسکن ویژه اقشار متوسط و کم‌درآمد است و وظیفه دولت آن است که به لحاظ قانونی این تکلیف را انجام دهد. وزارت راه و شهرسازی موظف است که با فعال‌سازی جریان تولید مسکن متعادل‌سازی عرضه و تقاضای مسکن را فراهم کند.

اسلامی تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه حداقل سالانه 500 هزار واحد مسکونی باید در کشور عرضه شود. در این روزها برای ما مهم‌ترین گام این است که سیاست‌های روان و برنامه‌های مشخص و شفاف پایه‌گذاری کنیم تا جریان تولید مسکن شکل بگیرد.

وی با تاکید بر این‌که پروژه برقی ‌شدن قطار تهران – مشهد یکی از پروژه‌های مهم کشور است، خاطر نشان کرد: قراردادهای مربوط به این پروژه منعقد شده و تامین مالی آن از طریق فاینانس انجام شده و اجرای آن در دست پیگیری است. امیدواریم موانع پیش‌روی اجرای این طرح برطرف شود تا انشاءالله هرچه زودتر شاهد آغاز و بهره‌برداری از آن پروژه‌ باشیم.

منبع : مشرق نیوز

درباره traveltm

این مطالب را نیز ببینید!

تشکیل گشت حفاظت از اراضی ملی در نیشابور

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور گفت: گشت مشترک حفاظت از اراضی ملی در شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.